Typy na galę UFC 255 – co obstawiać u bukmachera?

-

The Ultimate Fighting Championship (UFC) – amerykańska federacja mieszanych sztuk walki – powróci w niedzielę, 22 listopada 2020 roku w już 255. z kolei gali, w której bój stoczy wielu znakomitych zawodników. W tym wpisie skupimy się na tym, by przedstawić nasze typy bukmacherskie na UFC 255 oraz zaprezentować szereg informacji, które ułatwią zaineresowanym rozpoczęcie obstawiania tej najbardziej znanej na całym świecie federacji, która od 1993 roku przyciąga do siebie stale rosnące grono pasjonatów sportów walki.

gala ufc

UFC 255 – podstawowe informacje oraz karta walk

255. gala Ultimate Fighting Championship odbędzie się 22 listopada tego roku (ze względu na różnicę w strefie czasowej, w Stanach odbywa się ona dzień wcześniej) w Las Vegas i będzie składała się z dwunastu bardzo ciekawie przedstawiających się walk, które przedstawiamy na karcie poniżej. Z uwagi na czasy i zagrożenie epidemiologiczne, walki będą odbywać się bez udziału publiczności – będzie można je oglądać za pośrednictwem systemu Pay Per View, między innymi za pośrednictwem Internetu.

 1. Valentina Shevchenko – Jennifer Maia (walka wieczoru);
 2. Deiveson Figueiredo – Alex Perez (walka wieczoru);
 3. Joaquin Buckley – Jordan Wright;
 4. Brandon Moreno – Brandon Royval;
 5. Mauricio Rua – Paul Craig;
 6. Alan Jouban – Jared Gooden;
 7. Antonina Shevchenko – Ariane Lipski;
 8. Kyle Daukaus – Dustin Stoltzfus;
 9. Katlyn Chookagian – Cynthia Calvillo;
 10. Mike Perry – Tim Means;
 11. Nicolas Dalby – Daniel Rodriguez;
 12. Louis Cosce – Sasha Palatnikov.

Sprawdzone typy na UFC 255

Choć w czasie 255. gali UFC stoczone zostanie dwanaście pojedynków, to dwie walki wieczoru najbardziej rozgrzewają serca kibiców, a typujących rzucają w wir analiz oraz snucia przypuszczeń co do ich przebiegu. To właśnie na nie nasze typy prezentujemy poniżej.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Typy na walkę Valentina Shevchenko kontra Jennifer Maia

 • Valentina Shevchenko: 1.07 (STS), 1.07 (Betclic), 1.05 (Fortuna) 
 • Jennifer Maia: 8.50 (STS), 9.00 (Betclic), 7.77 (Fortuna)

Kobieca walka wieczoru wydaje się bardzo prosta do wytypowania – zwłaszcza, że Valentina Shevchenko uchodzi za jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Potwierdza to swoimi ostatnimi występami, każdy z których (biorąc pod uwagę pięć) zakończył się jej zwycięstwem. Tworząc nasze typy bukmacherskie na UFC 255 musieliśmy uwzględnić zarówno to, jak i jej przewagę pod względem parametrów fizycznych oraz doświadczenia nad jej rywalką. Jennifer Maia nie jest tak pewna siebie, ani też doświadczona – na pięć ostatnich walk wygrała zaledwie trzy.

Zamiast stawiać na zwyciężczynię tego pojedynku, polecamy postawić na sposób wygranej – jest to zdecydowanie bardziej opłacalny rynek w tym przypadku. My stawiamy na to, że wygra w pierwszej, drugiej lub maksymalnie trzeciej rundzie, przez KO/TKO/DQ.

Typy na walkę Deiveson Figueiredo kontra Alex Perez

 • Deiveson Figueiredo: 1.32 (STS), 1.30 (Betclic), 1.25 (Fortuna) 
 • Alex Perez: 3.39 (STS), 3.50 (Betclic), 3.56 (Fortuna)

Deiveson Figueiredo, świeżo po dominacji nad Josephem Benavidezem i zdobyciem pasa mistrzowskiego w wadze muszej, podejmie się obrony swojego trofeum w walce z Alexem Perezem. Nasz typ leży po stronie obrońcy tytułu – zwłaszcza, że cztery jego ostatnie walki zakończyły się jego zwycięstwem, a jego świetna passa jest potwierdzana również w sposobie ich wygrywania. Mężczyzna ma delikatną przewagę wzrostu i zasięgu ramion – jest jednak nieco starszy od swojego rywala. Brazylijczyk jest też bardzo zmotywowany do walki, niesiony na fali owych zwycięstw. Choć Perezowi nie brakuje niczego plus jest młody (28 lat), zarówno bukmacherzy, jak i my sami nie dajemy mu wielkich szans.

Niezależnie od tego, jak na to wszystko patrzeć, z dwóch walk wieczoru to ta będzie bardziej wyrównana. Spodziewamy się rozstrzygnięcia w drugiej lub trzeciej rundzie.

Bukmacherzy, u których warto realizować typy na UFC 255

UFC jest na tyle popularną również w Polsce federacją, że swoją ofertę na walki w jej obrębie prezentuje obecnie niemal każdy polski bukmacher online. W związku z tym wybór mamy duży – i wcale nie musimy ograniczać się do jednego operatora. Wprost przeciwnie – rozsądnie jest posiadać konto u co najmniej kilku, by móc lawirować między najlepszymi ofertami na konkretny pojedynek.

Bardzo solidną ofertę na UFC od lat prezentuje STS, który jednocześnie dzierży miano najpopularniejszego bukmachera w Polsce. Bardzo dobre kursy i kompletne pokrycie to coś, co w towarzystwie ciekawych akcji promocyjnych ściśle związanych z MMA może nas przyciągnąć właśnie do niego.

Dobrze przedstawia się również oferta bukmachera Fortuna, który obejmuje nią każdy pojedynek w obrębie Ultimate Fighting Championship, zawsze starając się zaoferować konkurencyjne stawki, zwłaszcza na spotkania uważane za „walki wieczoru”. Dodatkowo prezentuje ciekawy program lojalnościowy, promujący każdy zakład bukmacherski punktami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Betclic jest z kolei bukmacherem, którego oferta ubarwiana jest największą ilością opcji bukmacherskich – jest zatem najbardziej elastyczną opcją dla osób ceniących sobie swobodę wyboru i bardziej nieszablonowe zakłady.

Kiedy i gdzie odbędzie się 255. gala UFC?

255. gala UFC odbędzie się 22 listopada tego roku w Las Vegas. Nie będzie jednak ostatnią w tym roku – kolejna zaplanowana jest na 13 grudnia (czasu polskiego).

W jaki sposób tworzyć własne typy na UFC?

Podstawą w tym, by tworzyć skuteczne typy na UFC jest dokładna analiza. Jako że w zagranicznych serwisach internetowych można znaleźć całe mnóstwo informacji statystycznych na temat każdego z zawodników i zawodniczek, wymaga ona od nas wyłącznie przebrnięcia przez nie i właściwego ich wykorzystania przy porównywaniu poszczególnych sportowców. Jako drogowskaz możemy też wykorzystywać typy bukmacherskie na UFC publikowane w serwisach pokroju naszego. Zawsze jednak weryfikujmy je z własnymi przypuszczeniami i przewidywaniami.

Które walki w obrębie 255. gali uważane są za walki wieczoru?

Za takie uważane są pojedynki Valentiny Shevchenko z Jennifer Maią oraz Deivesona Figueiredo z Alexem Perezem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

spot_img