Ranking bukmacherów online – gdzie typować najlepiej?

-

Jesteś początkującym typerem? Zastanawiasz się nad wyborem swojego pierwszego bukmachera online, w którym zaczniesz przygodę z obstawianiem zakładów sportowych? Dobrze trafiłeś, właśnie przeanalizowaliśmy 5 polskich bukmacherów i wybraliśmy z nich najlepszego. Zapraszamy na przygotowane przez nas podsumowanie i mini recenzję każdego z legalnych bukmacherów w Polsce.

ranking najlepszych bukmacherów
Ranking bukmacherów – gdzie typować zakłady bukmacherskie?

Lista najlepiej ocenianych bukmacherów

W naszym zestawieniu staraliśmy się porównać pięciu polskich bukmacherów z różnych okresów. Wyszło jednak na to, że większość z analizowanych firm postała względnie niedawno. Do prawdziwych weteranów możemy zaliczyć jedynie STS i po części Betclic, ale ta ostania spółka wygląda obecnie zupełnie inaczej niż ta, którą znaliśmy sprzed wprowadzenia ustawy hazardowej. 

Pełna lista bukmacherów, których testowaliśmy:

  • STS
  • Betclic
  • Noblebet
  • PZBuk
  • Betfan

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Dlaczego wybraliśmy akurat te spółki? Decydował o tym rzut kostką… Żartujemy oczywiście! Każda z tych firm wyróżnia się na swój sposób, a nie jest, po prostu, kolejnym zwykłym bukmacherem, jakich u nas w kraju wiele. 

Ranking bukmacherów 2022 – jak wybieraliśmy najlepszą firmę?

Przyznamy się, że mieliśmy sporą zagwozdkę odnośnie tego, co powinno mieć największy wpływ na ocenę bukmachera. Po długich naradach zdecydowaliśmy jednak, jak będziemy punktować poszczególne kategorie i jak nasz ranking Polskich bukmacherów będzie ostatecznie wyglądał. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że dokonany przez nas wybór może nie pasować wszystkim i niektórzy mogą wybrać sobie inne priorytety, dlatego też radzimy nie sugerować się w 100% tym, co piszemy, a jedynie potraktować to jako jedną z wytycznych przy wyborze. 

Analizując bukmacherów, szukaliśmy wśród nich takich, którzy dadzą zarobić najwięcej w dłuższym okresie czasu. Zupełnie nie interesowały nas akcje typu „zgarnij bonus i uciekaj”, a przeglądając ofertę, patrzyliśmy pod kątem tego, jak dużo dałoby się zarobić w okresie ok. jednego roku, w porównaniu z innymi spółkami.

Z tego powodu zdecydowaliśmy, że najważniejszym punktem oceny bukmacherów będzie atrakcyjność kursów, a co za tym idzie, wysokość marży. Dlaczego jest to tak istotne? To proste. Wyobraźcie sobie bukmachera, którego marża wynosi 5% oraz drugiego, którego marża to 4%. Nie będziemy się wgłębiać w dokładne wytłumaczenia, ale statystycznie ten drugi da nam zarobić 1% więcej. Może na pojedynczym kuponie nie będzie tego widać, ale przy regularnym obstawianiu kwoty te będą szły w setki złotych. Wiadomo jednakże, że to nie wygląda tak, że każdy kurs będzie o ten 1% mniejszy lub większy. Dla uproszczenia musieliśmy przyjąć średnią wyciągniętą z kilkuset meczów. Dobry typer posiada konto u wielu bukmacherów, po to, by móc korzystać z tego, który oferuje najlepsze kursy na dane zdarzenie. 

polski bukmacher bonus bez depozytu
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Betfan

Nie będziemy ukrywać, że promocje bukmacherskie także są dla nas ważne. Co prawda w nieco mniejszym stopniu niż kursy, ale i tak ocenialiśmy je bardzo wysoko. Pamiętajmy jednak, że najlepsze promocje dostępne są tylko dla graczy dopiero zakładających swoje konta u bukmachera. Osoby, które mają konto przez dłuższy okres, dostają już tylko niewielkie bonusy. Mamy tu więc pewien absurd, gdyż promocje trafiają do graczy, którzy nie potrafią ich dobrze wykorzystać, gdyż nie oszukujmy się, ale na początku raczej mało kto jest w stanie poradzić sobie z rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi obrotu. 

Bardzo ważna dla nas była także strona internetowa. Niekoniecznie jednak chodziło nam o jej wygląd, bo to akurat całkiem subiektywna kwestia. Dużo ważniejsze było to, czy witryna jest intuicyjna i czytelna, a także obstawianie proste. Bardzo ważnym punktem było także to czy szybko się ładuje i nie ścina. Czasem może to być nasze być albo nie być, więc dokładnie się temu przyjrzeliśmy.

Najniżej punktowaliśmy jakość oferty danego bukmachera. O ile tylko dana spółka nie posiadała jakiegoś wyróżnika, który sprawiał, że oferta wyglądała inaczej niż inne, zupełnie olewaliśmy ten temat, gdyż w większości spółek oferta jest dokładnie taka sama, różni się tylko niuansami, które i tak nie mają znaczenia przy normalnym typowaniu. 

Ranking najlepszych bukmacherów w Polsce

Oto przygotowany przez nas ranking najlepszych bukmacherów online w Polsce, w kolejności od najlepszej do najgorszej spółki. Wszystkie firmy są oczywiście w Polsce legalne.

Betfan – pozycja 1

Betfan to jeden z najnowszych graczy na polskim rynku. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim jego niezwykle atrakcyjne kursy oraz pewna ciekawa pozycja w ofercie. Po kolei jednak. Kursy u tego bukmachera są naprawdę dobre. Można wręcz powiedzieć, że mamy tu do czynienia z top polskich legalnych bukmacherów pod tym względem. Co do oferty, naszą uwagę przykuła pozycja zwana „Rozrywka”. W tym miejscu możemy znaleźć wiele ciekawych zakładów dotyczących życia codziennego.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Większość bukmacherów zamyka się na wydarzenia kulturalne i polityczne, Betfan proponuje swoim użytkownikom także takie perełki jak np. możliwość obstawienia tego, jaka będzie temperatura za kilka dni w jednym z wymienionych miast, czy też zakłady na ceny benzyny na stacjach. Równie interesująca jest oferta promocyjna. Nowi gracze mogą zgarnąć nawet 3 x 777 złotych, co jest największą promocją tego typu na polskim rynku. Dodatkowo z kodem promocyjnym „BETONLINE” do odebrania jest 600 PLN zakładu bez ryzyka i 15 darmowych zakładów na www.betfan.pl.

STS – pozycja 2

Drugie miejsce trafiło do jednego z najstarszych bukmacherów na polskim rynku. STS to bardzo dobry bukmacher, który niestety poległ przez nie najlepsze kursy. Co prawda nie są one wcale złe, po prostu jest tylko gorzej niż w przypadku Betfan. Pozwoliło nam to umieścić bukmachera STS na drugim miejscu. Będąc w temacie, warto też wspomnieć o tym, że niedawno oferta bukmachera rozszerzyła się o Betgames, czyli symulowane gry karciane. Możemy tam „zagrać” w pokera, wojnę oraz bakarat.

bonus poker online
Betgames STS – legalne gry karciane z bonusem

Dlaczego umieściliśmy słowo zagrać w cudzysłowie? Niestety nie mamy żadnego wpływu na grę, a jedynie możemy obstawiać to, co zaraz stanie się na stole. Nie zmienia to jednak faktu, że takie granie sprawia ogromną przyjemność, a w dodatku można całkiem dużo wygrać! Z kodem promocyjnym „BETONLINE” można teraz dodatkowo otrzymać 29 PLN bez depozytu i darmowy zakład na obstawianie gier karcianych w Betgames STS! Bonusy dostępne na stronie www.sts.pl.

Betclic – pozycja 3

Długo zastanawialiśmy się, czy bukmacher ten powinien trafić na tę pozycję. Promocja dla nowych graczy jest słaba, oferta także nie zachwyca, nie wspominając już o kursach. Okazało się jednak, że w tym ostatnim przypadku zostaliśmy wyprowadzeni w pole, gdyż kursy wcale nie są takie złe, a jedynie zależą od tego, kiedy obstawiamy.

W Betclic zupełnie nie opłaca się obstawiać na tydzień przed meczem. Kursy są wtedy żałośnie niskie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy do meczu pozostaje 6 lub mniej dni. Wtedy kursy znacznie rosną, czyniąc Betclic jednym z najlepszych bukmacherów. Za takie podejrzane ruchy nie możemy jednak zapewnić Betclicowi więcej niż trzeciej pozycji. 

Oferta promocyjna również stoi na wysokim poziomie, teraz z kodem promocyjnym „KOD550” jest aż 550 PLN jako cashback, czyli zwrot w przypadku przegranego pierwszego kuponu. Bonus dostępny na stronie www.betclic.pl.

NobleBet – pozycja 4

Noblebet to przeciętny bukmacher, który w niczym się nie wyróżnia. Można z niego skorzystać, ale po co, skoro mamy w naszym kraju dużo lepszych spółek. Jedynym dobrym punktem tego bukmachera są w miarę atrakcyjne kursy, cała reszta zupełnie nie robi wrażenia. 

PZBuk – pozycja 5

Podobnie wygląda sytuacja z PZBuk. Nie dość, że promocja powitalna jest słaba, to w dodatku podobnie jest z kursami, ofertą i stroną internetową. PZBuk zdecydowanie nie jest bukmacherem, u którego polecalibyśmy grać. Lepiej zarejestrować się w spółkach, które zajęły wyższe pozycje. 

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

spot_img