Jak obstawiać zakłady sportowe? Tutorial dla początkujacych

-

Zakłady bukmacherskie, są jedną spośród najpopularniejszych form rozrywki w historii całego świata. Literatura pochodząca z zamierzchłych czasów, mówi na temat zakładów jako wręcz części instynktu ludzkiego do podjęcia ryzyka: postawienia wartościowych rzeczy albo pieniędzy z nadzieją, że coś będzie można wygrać. Pewien pisarz stwierdził nawet, iż wygrane pieniądze będą lepsze, aniżeli te zarobione. W zamian za niewielki wysiłek, każda osoba może się wzbogacać za sprawą rzutu kostką czy też otrzymaniem szczęśliwej karty. Jesteś zaciekawiony tym, w jaki sposób obstawiać zakłady bukmacherskie? 

obstawinaie zakładów sportowych
Jak obstawiać zakłady sportowe? Tutorial dla początkujacych

Obstawianie zakładów sportowych nie dla wszystkich?

Hazard definiowany jest jako ryzykowanie środków finansowych albo innych wartości celem mnożenia swojego majątku. W każdym zakładzie do czynienia mamy z 3 kwestiami: ryzykowną pulą pieniędzy, ewentualną wygraną i prawdopodobieństwem naszego powodzenia. Potencjalne zyski, można bardzo łatwo policzyć: wystarczy, iż pomnożymy stawkę przez dany kurs. Wszelkie typy zakładów, bazować będą na tymże łatwym wzorze. 

Dla niektórych osób, hazard stanowi tematykę tabu, a wybrane społeczeństwa oraz religie, wręcz nie pozwalają na niego. Nie można zaprzeczać, iż istnieją ludzie mający problemy z hazardem, ale to wynika z natury człowieka, a nie samych jego zainteresowań – bo zasady obstawiania u bukmacherów są łatwe: nie można przeginać. Zakłady bukmacherskie, są rozpowszechnionym na cały świat rozrywkowym przemysłem, który równocześnie zatrudnia sporo osób i nierzadko zwiększa przychody państwa z podatków. Rozwój sieci internetowej doprowadził do tego, iż rynek bukmacherskich zakładów, pozostaje w pełni globalny i znacznie lepiej kontrolowany, zaś typowanie bardziej klarowne.  

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Jak prawidłowo typować zakłady sportowe?

Zakłady sportowe to, najłatwiej rzecz ujmując zaryzykowanie czegoś w zamian za wygrywanie czegoś więcej. Gracze oceniają szansę na zajście wybranej sytuacji i jeżeli mogą obstawiać po wysokich kursach, jak najbardziej to zrobią. Operatorzy tacy jak firmy bukmacherskie lub kasyna, dostarczają nam sporo możliwości obstawiania i biorą część środków w roli swojego wynagrodzenia. Kasjer pozostawia sobie zawsze pewien margines matematyczny, a to zaś jest zachętą do inwestycji w infrastrukturę zakładów bukmacherskich jako takich. 

Typer, aby obstawić przykładowo zakład na piłkę nożną, musi mieć pewien kapitał. Zakłady na kredyt będą nierzadko możliwe, ale generalnie rzecz biorąc obstawianie przebiega przy pomocy gotówki albo środków udostępnionych na bankowym koncie. Niektóre spośród tradycyjnych zakładów, można było załatwić za pomocą uściśnięcia dłoni albo dżentelmeńskiej umowy i do dzisiaj wybrani wielcy obstawiający w wyścigach konnych, robią interesy za pomocą skinienia głową. Zakłady, które rozliczane są po wynikach wyścigów, oparte są na zaufaniu, nie zaś na podejrzliwości. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zakłady bukmacherskie obstawia się zwykle na witrynach internetowych albo u stacjonarnych bukmacherów. Historycznie jednakże większa część spośród zakładów, odbywała się w zestawieniu 1 na 1, jeżeli dwójka osób miała różnorodne poglądy. Dlatego też, doszło do pojawienia się giełd zakładów. Mogły one wykorzystać tradycję 1 na 1 i wynieść je na możliwe jak najwyższy poziom: osoby będące właścicielami giełd bukmacherskich zakładów mogą łączyć typujących, którzy chcą obstawiać zakłady z tymi, którzy je chętnie przyjmują. 

Na rynku, dostępnych jest sporo form zakładów, niemniej jednak najszerzej rozwinęła się zdecydowanie gałąź sportowych zakładów. Specjalistyczne sportowe kanały oraz dostępność informacji szczegółowych w internecie sprawiły, iż sportowe bukmacherskie zakłady, mogły stać się znacznie bardziej interesującym zajęciem. Możliwe jest obecnie obstawianie zakładów live na wiele tysięcy wydarzeń, co typerom daje możliwości częstszego obstawiania zakładów w krótkim odstępie czasu. Zakłady live są promowane szczególnie w mediach, gdzie hazard pozostaje prawnie uregulowany i stał się za sprawą tego bardziej akceptowalny społecznie. 

bonus poker online w polsce
Betgames STS – legalne gry karciane z bonusem

Bukmacherskie zakłady regulowane są prawnie i stają się coraz popularniejsze w krajach z tradycjami hazardowymi, przykładowo w Wielkiej Brytanii. Jeszcze nie tak dawno, bukmacherzy posiadający licencję, nie mieli możliwości przyjmowania zakładów w niedzielę i wieczorami. I chociaż internet doprowadził do zmiany rynku, to w Anglii ciągle można się spotkać ze stacjonarnymi bukami na najważniejszych ulicach miast. Przemysł uległ dużym zmianom od czasów, kiedy nadszedł zupełnie nowy wiek, co nie było aż takie spektakularne w przeciągu poprzednich 100 lat.

Zakłady bukmacherskie na sport – co obstawiać? 

Na rynku mamy do czynienia z wieloma rodzajami bukmacherskich zakładów, zaś ich popularność zależna jest od danego miejsca na świecie. Są jednakże trzy najważniejsze rodzaje sportowych zakładów, które opiszemy niżej. 

Tradycyjne

Zakłady tradycyjne, zanim nadeszła na dobre era internetowa, obstawiało się u stacjonarnych bukmacherów, zanim rozpoczęły się wydarzenia sportowe. Kiedy został już poznany wynik spotkania, czy też wyścigu, firma bukmacherska rozliczała zakłady przegrane oraz wygrane. Klienci sprawdzali wyniki i powracali do buka po własne nagrody, jeżeli weszły im kupony. Zwrot wyliczany byk przy pomocy łatwego równania, czyli przemnożenia stawki poprzez kurs. 

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Najpopularniejszymi zakładami tradycyjnymi na terenie Wielkiej Brytanii, były konne wyścigi, ale obecnie tak samo popularne stają się sportowe zakłady na inne z dyscyplin. Niewątpliwie tradycja brytyjska ciągle jest kultywowana i firmy bukmacherskie ciągle zjawiają się na wyścigach, aby na tablicy pokazać kursy i zachęcać do obstawiania. Zakłady wnoszone są w gotówce, zaś wygrane natychmiast wypłacane – jeszcze zanim rozpocznie się następny wyścig. Gracze mogą zaś obstawić kolejny zwyczajny zakład (nazywany także zakładem z góry, który to jest przedmeczowym zakładem tradycyjnym na zwycięzcę). Mogą wybierać, czy chcą obstawiać zwycięzcę po kursie, który obowiązywać będzie w chwili typowania zakładu, czy też po tzw. Starting Price, czyli inaczej po kursie, który obowiązywać będzie w czasie zaczęcia się wyścigu. 

Rynki brytyjskie na konne wyścigi, stanowią najbardziej podstawowe i najbardziej tradycyjne, zaś kursy wyliczane są na podstawie popytu i podaży. Na wysokość kursów na zwyczajne zakłady, wpływ będą mieć sumy wypłacane do bukmacherów, które stworzyły pewien standard miejscowy. Proces ten może jednakże podlegać zanikowi po tym, jak pojawia się zakłady internetowe. Obecnie można mieć wpływ na wysokość kursów na istotne wydarzenia, nawet w przypadku bardziej odległych miejsc – wszystko za sprawą operatorów internetowych. Zakłady w starszym stylu, rodem z wyścigowych torów, mogą w najbliższym czasie zupełnie zniknąć, a razem z nimi jedna spośród atrakcji konnych wyścigów. 

Model bukmacherskich zakładów przed nastaniem ery internetu, oparty był na wcześniej ustalonych kursach, co ma ciągle zastosowanie u buków działających online. Różnorodne kraje oraz regiony, mogą wyrażać kursy różnymi metodami, niemniej zasady pozostają identyczne. Wysokość kursów, stanowi odzwierciedlenie prawdopodobieństwa zachodzenia wybranego wydarzenia, zaś gracze mogą zdecydować, czy chcą obstawiać z pieniędzmi. 

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

spot_img